Yarat: "Gəlin birgə olaq"
10 sentyabrda YARAT Müasir İncəsənət Məkanı ənənəvi olaraq artıq ikinci ildir ki təşkil olunan "Gəlin birgə olaq" adlı uşaq festivalını təqdim etdi.
Bu il festival iki müxtəlif nəslin fikirlərini birləşdirən "Qazaxıstan üzərində günəş və neonlar" adlı sərgiyə əsaslanır. Uşaqlarla yanaşı, onların valideynləri də tədbirdə aktiv iştirak etdilər.
Maraqlı tədbirin necə keçdiyinə bizim fotohesabatda baxmağı təklif edirik.
Dəstəyə görə YARAT Dənizkənarı Bulvar İdarəsinə, Azərbaycan Milli Konservatoriyasının Xalq çalğı alətləri orkestrinə, “NERO” Dance Center, Ilham Osmanov’s Dance and Art Studio və “The Art of Living” təşkilatına dərin minnətdarlığını bildirir.

Yarat: «Давайте объединимся»
10 сентября Пространство современного искусства YARAT представило 2-ой, уже ставший традиционным, детский фестиваль под названием «Давайте объединимся».
В этом году тематика фестиваля базировался на основе идеи объединения двух поколений, выставки «Солнце и неоны над Казахстаном». Родители участвующих малышей также были активно вовлечены в процесс.
Предлагаем вам посмотреть, как прошло это увлекательное мероприятие в нашем фотоотчете.
Глубокую благодарность за оказанную поддержку Yarat выражает Администрации Бакинского Приморского бульвара, Оркестру национальных музыкальных инструментов при Азербайджанской Национальной Консерватории, NERO Dance Center, Ilham Osmanov’s Dance and Art Studio и организации “The Art of Living”.