Hekayə yeniyetmə yaşlarında məktəbdə silahlı atışmadan möcüzəvi şəkildə sağ çıxmış və bu hadisənin bütün gələcək həyatına təsir göstərmiş pop-ulduzdan bəhs edir. Baş rolu Natali Portman ifa edir. O, Vox Lux filmindəki işi ilə bağlı təəssüratlarını eksklüziv müsahibəsində bölüşüb.
Nə zaman: 7-13 mart
Bu həftə sonu Puşkinin “Qaratoxmaq qadın” povestinə əsasən yazılmış Çaykovskinin operasının yeni quruluşundan zövq ala bilərik. Tamaşanın quruluşu üçün gənc rejissor, opera rejissorluğu üzrə Beynəlxalq müsabiqələrin laureatı Aleksey Smirnov dəvət olunub.
Harada: Bakı Musiqi Akademiyasının OPERA Studiyası
Nə zaman: 8-11 mart
Bayram axşamınızı istedadlı italyan musiqiçi, virtuoz, caz festivallarının laureatı Fabio Leporenin konserti ilə rəngləndirin. Bakıda verdiyi konsertini o, Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr edəcək. Müsbət emosiyalar və bayram əhvalına hazır olun!
Nə zaman: 8 mart, 20:00
Bu həftə sonu uşaqları "Çeburaşka" tamaşası ilə sevindirin.
Harada: Gənc Tamaşaçılar Teatrı
Nə zaman: 9 mart, 14:00
Şənbə günü aktyor Ərəblinskinin faciəli və müəmmalı taleyinin sirləri açılacaq. ("Artistin taleyi").
Nə zaman: 9 mart, 19:00
"Leyli və Məcnun" tamaşası – ruhun dərinliyinə toxunan ürkək, sonsuz sevgi və sadiqlik haqqında olan hekayədir.
Harada: Marionet Teatrı
"Salvador Dali: ölümsüzlük axtarışında" filmi – əfsanəvi rəssamın həyatına, sənətinə və sevgi hekayəsinə bir yolculuqdur. Bu film sayəsində rəssamın müsahibəsini dinləmək və heç vaxt nümayiş olunmamış eksklüziv kadrları görmək üçün unikal şansımız olacaq.
Nə zaman: 10 mart, 13:00
Bazar günü uşaqlarınızla vaxt keçirmək və onları teatra alışdırmaq üçün böyük bir fürsətdir ("Qaraca qız")
Nə zaman: 10 mart, 14:00
Əgər hələ də "Kəlağayı: Dünən - Bu gün – Sabah" interaktiv sərgisini ziyarət etməmisinizsə, onda bunu etməyin tam vaxtıdır.
Harada: Kiçik QalArt Gallery
Nə zaman: 9 mart – 15 may
Bu bazar günü Jah Khalib Bakıda çıxış edəcək. Biz isə əziz oxucularımızı sevindirmək üçün tələsirik – jurnalın yeni sayında onun konsertinə bilet əldə edə biləcəksiniz. Şansınızı sınamağı unutmayın!

Фильм повествует об американской поп-звезде, которая ещё подростком чудом  выжила после стрельбы в школе, что повлияло на всю её дальнейшую жизнь. Главную роль исполнила Натали Портман, которая в эксклюзивном интервью рассказала о своей роли в фильме Vox Lux.
Когда: 7-13 марта
В эти выходные мы сможем насладиться новой постановкой оперы Чайковского «Пиковая дама», написанной по одноимённой повести Пушкина. Для постановки спектакля был приглашен молодой режиссёр, лауреат Международных конкур­сов оперных режиссёров Алексей Смирнов.
Где: Концертный зал Оперной студии в Бакинской музыкальной академии
Когда: 8-11 марта
Скрасьте свой праздничный вечер концертом талантливого итальянского музыканта, виртуоза, лауреата джазовых фестивалей Фабио Лепоре. Свой концерт в Баку он посвятит Международному женскому дню. Положительные эмоции и праздничное настроение гарантированы!
Где: Джаз клуб Ротунда
Когда: 8 марта, 20:00
Порадовать детишек в эти выходные можно спектаклем «Чебурашка».
Где: Театр юных зрителей
Когда: 9 марта, 14:00
В субботу перед нами раскроются секреты трагической и таинственной судьбы актёра Араблинского. («Судьба артиста»)
Когда: 9 марта, 19:00
Постановка «Лейли и Меджнун» – это история трепетной, бесконечной любви и верности, которая трогает до глубины души.
Где: Театр марионеток
Фильм «Сальвадор Дали: в поисках бессмертия» – это путеводитель по жизни, творчеству и истории любви легендарного живописца. Благодаря этому фильму у нас появится уникальный шанс послушать интервью художника и увидеть эксклюзивные кадры, никогда ранее не демонстрировавшиеся.
Когда: 10 марта, 13:00
Воскресенье – это всегда отличная возможность провести время со своими чадами и приобщить их к театру! («Чернушка»)
Когда: 10 марта, 14:00
Если вы ещё не посетили интерактивную выставку «Келагаи: вчера – сегодня – завтра», то самое время это сделать.
Где: Kichik QalArt Gallery
Когда: 9 марта – 15 мая
В это воскресенье Jah Khalib выступит в Баку. А мы спешим обрадовать наших дорогих читателей – в новом выпуске журнала вы сможете найти билеты на его концерт. Не забудьте попытать свою удачу!