"Xoşbəxtlik elmi" YARAT-da
“Xoşbəxtlik - öyrənilməsi mümkün olan elmdir” - xoşbəxtlik üzrə ekspert Emiliana R. Simon-Tomas belə hesab edir. O, mərhəmətin sağlamlığa, rifaha və sosial adaptasiyaya xeyir gətirməsi üzrə ixtisaslaşaraq Stendford universitetində The Center for Compassion and Altruism Research and Education mərkəzində elmi işçi qismində çalışıb. Bu gün Emiliana R.Simon-Tomas – koqnitiv neyro-elmləri sahəsində doktor, nevrologiya, rəhmlilik, mərhəmət və minnətdarlıq psixologiyası və digər sosial elmlər üzrə ekspertdir. O, Berkli universitetinin Greater Good Science Center elmi mərkəzinə rəhbərlik edir və bütün dünyadan 600 mindən çox insanın iştirak etdiyi "Xoşbəxtlik elmi" onlayn kursunu aparır.
2019-cu ilin aprel ayının 4, 5 və 6-da Emiliana R. Simon-Tomas Bakıda, YARAT Müasir incəsənət məkanında “İnsan: Özünü dərk et” özünüinkişaf proqramı çərçivəsində məruzəsi ilə çıxış edəcək və 2 günlük təlimlər keçəcək. O, təlimlərdə elmi faktlara əsaslanan uzunmüddətli müşahidələri ilə bölüşəcək, şüurlu xoşbəxt həyatın sirlərini açacaq, dinləyiciləri öz xoşbəxtliyini necə idarə edə biləcəklərini, bu bacarığı gücləndirmək üçün müxtəlif strategiyalardan istifadə etməyi, stressə qarşı psixiki dayanıqlığı özündə inkişaf etdirməyi öyrədəcək.
Təlimlər ödənişsizdir, öncədən qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Ətraflı məlumatı +994502893132 telefonuna zəng vurmaqla və ya elektron poçtuna yazmaqla əldə edə bilərsiniz.

«Наука о счастье» в YARAT
Счастье – это навык, которому можно обучиться, – так считает Эмилиана Саймон-Томас, эксперт в области счастья. Она работала в The Center for Compassion and Altruism Research and Education в Стэнфордском университете, изучая сострадание и ту пользу, которую оно приносит здоровью, благополучию и социальной адаптивности. Сегодня Эмилиана Саймон-Томас – доктор в области когнитивных нейронаук, специалист по неврологии, психологии сострадания, доброты, благодарности и других просоциальных навыков, она стоит во главе научного центра Greater Good университета Беркли и ведет онлайн-курс «Наука о счастье», где обучается более 600 000 человек со всего мира.
4, 5 и 6 апреля Эмилиана Саймон-Томас выступит с лекцией и проведет двухдневные тренинги в Баку в рамках программы «Человек: познай себя» в пространстве современного искусства YARAT. Она поделится многолетними наблюдениями, подкрепленными научными фактами, раскроет секреты осознанной счастливой жизни и научит слушателей управлять собственным счастьем, использовать различные стратегии для его повышения, оценивать и развивать свою психическую устойчивость к стрессам и налаживать межличностное понимание.
Тренинги бесплатные, запись по предварительной регистрации. Подробности по телефону: +994502893132 и по e-mail.