YARAT-da "YENİ ÖZÜNƏ DOĞRU 5 ADDIM" TƏLİMİ
YARAT müasir incəsənət məkanı “İnsan: özünü dərk et” proqramı çərçivəsində Bakıda “Yeni özünə doğru 5 addım” adlı giriş mühazirə və praktiki təlimlər təşkil edir. Təlimlər şəxsiyyətin potensialının inkişafı üzrə mütəxəssilər - “IntAlt Life” komandası tərəfindən 12, 14, 15, 16 iyun tarixlərində keçiriləcək.
“IntAlt Life” komandası Rusiyada İntellekt və Altruizm Mərkəzinin təşkilatçılarından biridir. Komanda müntəzəm olaraq meditasiya bacarıqları, özünüanaliz, münaqişəsiz ünsiyyətin inkişafı, neqativ psixoloji vəziyyətin dəyişməsi və stress səviyyəsinin azaldılmasına yönəlmiş müəllif dərsləri və təlimlər keçirir, həmçinin uzunmüddətli fərdi inkişaf kompleks proqramları təşkil edir ("Özünüinkişafın payızı" Münhen-Almaniya, "Özünüinkişafın baharı" Moskva-Rusiya və s.).
10 ildən artıqdır ki, “IntAlt Life” layihəsinin iştirakçıları özünüinkişaf üçün  hər cür bilik və metodlar  tətbiq edib onlardan ən faydalı və səmərəli olanlarını seçiblər. Əldə edilmiş təcrübə onların hər biri üçün əhəmiyyətli nəticələrə gətirib-çıxardı. Buna görə təlim proqramları və ruhlandırıcı məhsullar yaratmaq arzusu onların sevimli işi, peşəsi oldu.
IntAlt Life” layihəsinin iştirakçıları belə deyir: "Biz insanlara dolğun bir həyat yaşamalarına, öz potensilalları, xəyalları və yüksək məqsədlərini həyata keçirmələrinə; özlərini rahat və xoşbəxt hiss etmələrinə, bütün hadisələri müsbət qəbul etmələrinə, həyatın xoş anlarını yalnız özləri üçün deyil, ətrafdakı bütün insanlar üçün daha yaxın etməyi öyrənmələrinə kömək etmək istəyirik.
Müəyyən vaxtdan sonra  hər biri onu anladı ki, öz üzərində işləmək çətin və yorucu prosesdən daha maraqlı və səmərəli prosesə çevrilə bilər, bunun üçün yalnız özünə uyğun alətləri seçmək lazımdır. Təlimlərlə yanaşı, “IntAlt Life” komandası  şəxsiyyətin inkişafı üzrə uzunmüddətli kompleks proqramlar təşkil edir (“Özünüinkişaf payızı” Münhen, Almaniya; “Özünüinkişaf yazı” Moskva, Rusiya və s.).
“İnsan: özünü dərk et” özünüinkişaf proqramının direktoru Arstarulmirus Tarus qeyd edir ki: "Biz hamımız gündəlik olaraq dəyişirik. Dəyişikliklərimizin vektoru və perspektivləri bizim necə olmaq istədiyimizi daha aydın şəkildə anlamaqla yanaşı, özümüz barədə mövcud vaxt üçün fikirlərimizi də müəyyənləşdirir. Buna həyat boyunca inkişaf etdirdiyimiz bir çox vərdişlərimizi və psixo-emosional vəziyyətlərimizin dinamikasını aid etmək olar. Öz vərdişlərini və vəziyyətini müntəzəm olaraq yenidən nəzərdən keçirmək şəxsi dəyişikliklərin daha şüurlu və səmərəli vektorunu qorumağın ən etibarlı yoludur. “IntAlt Life” komandasının təlimləri bu cür nəzərdən keçirmələr üçün faydalı və  səmərəli bir təməldir”.
Giriş mühazirəsində və təlimlərdə iştirak etmək pulsuzdur. İstədiyiniz obraza daha da yaxınlaşmağı, hədəflərə nail olmaq üçün lazım olan vərdişləri inkişaf etdirməyi, mənfi göstərişləri və gələcəyə doğru əmin addımlarla irəliləməyi öyrənə biləcəksiniz. Davam edib, şüurlu özünüinkişafın sirlərini öyrənmək istəyənləri isə  “Yeni özünə doğru 5 addım” adlı 3 günlük təlimdə iştirak etməyi təklif edirik.

YARAT Contemporary Art Space within the program "Human: know Yourself" will organize in Baku an introductory lecture and a practical training "5 steps towards your new-self" from the team of trainers on development of personality's potential IntAlt Life, which will take place on June 12, 14, 15, 16.
The IntAlt Life team – co-organizers of the Intelligence and Altruism Center in Russia. The team on a constant basis gives author's classes and trainings for development of skills of meditation, mindfulness practices, introspection, conflict-free communication, transformation of non-positive mental states, decrease of stress level and also will organize long-term integrated programs of personal growth ("Fall of self-development" Munich-Germany, "Spring of self-development" Moscow-Russia and others).
For over 10 years participants of the IntAlt Life project applied various knowledge, techniques for self development and chose among them the most effective ones, bearing practical benefits. The gained experience brought measurable results to each of them. At a certain moment each of them found out that self improvement can turn from difficult and exhausting labor to exciting and effective work– if you choose the right tools for yourself. Therefore a desire to create the training programs and inspiring products became their favourite business and calling.
"We want to help people to fully live their lives, to realize their potential, dreams and the high goals; to feel easy and joyful, to be able to perceive all events positively in order to learn to bring closer favourable scenarios of life not only for themselves, but also for all the people around", – speak the participants of the IntAlt Life project.
"We all change daily. The vector and the perspective of our changes are defined not only by clearer understanding of what we want to become, but also our ideas about ourselves for the time being. Namely, multiple habits, which developed throughout life and the dynamics of our psychoemotional states.
"We all change daily. The vector and the perspective of our changes are defined not only by clearer understanding of what we want to become, but also our ideas about ourselves for the time being. Namely, multiple habits, which developed throughout life and the dynamics of our psycho-emotional states. Regular revision of the habits and states is the best way to maintain more conscious and effective vector of personal changes. The training of the IntAlt Life team contains excellent and effective basis for such revision with big emphasis on practice", – says the director of the program for self-development "Human: Know Yourself" Arstarulsmirus Tarus.
The attendance of introduction lecture and training is free of charge. You will learn about how to become closer to the desirable image, to develop the habits necessary for achievement of goals, how to work with negative attitudes and to move forward to the future with confident steps. And to those who will want to go further and to learn more about secrets of conscious self-development, we recommend to take part in a three-day training-intensive "5 steps towards your new-self".