Rеdaktorun gündəlikləri
Məndən sonra mənim haqqımda "O, yaxşı insan idi" desələr, xoşbəxt olaram. Bu mənim həmişə yaxşı insan olduğumu bildirmir. Lakin yaxşılıq ilk növbədə gəlir”. Yuriy Nikulin
Sırğalar, asmalar, üzük, qolbağlar BEE GODDESdən
Mənim sadiq oxucularım, varlığınız üçün sizə minnətdaram! Siz olmasaydınız, biz də olmazdıq... Bütün dünyanın 1 iyunda qeyd etdiyi Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə sizi təbrik edirəm! Uşaqlarınıza və özünüzə ən mühüm üç şeyi arzulayıram: sağlamlıq, sağlamlıq və yenə də sağlamlıq. Həqiqətən, həyatda ən vacib olan yalnız budur. Və əlbəttə ki, uğur! Qoy, bu dəyişkən məfhum sizi və ailənizi heç vaxt tərk etməsin. Bu buraxılışımızı UNICEF Beynəlxalq Uşaq Fonduna və bu təşkilatın ölkəmizdəki fəaliyyətinə həsr edirik. Sizə Azərbaycanda yetişən gənc istedadlar, uşaqda hansı iradə qüvvəsinin təzahür etdiyi, yaxşı ana olmaq nə deməkdir və yaxşılığın nə qədər böyük qüvvə olduğu haqqında bir çox maraqlı və faydalı məlumatlar verəcəyik. Birgə layihə hazırlamaq ideyama müsbət yanaşan təşkilatın heyətinə bütün qəlbimlə minnətdaram. Bizim əməkdaşlığımız olduqca məhsuldar oldu! Bu buraxılış ürəyimdə xüsusi yer tutur. Buraxılış üzərində tam səkkiz ay çalışmışıq. Bəli, təqribən bir ananın körpəsini bətnində daşıdığı müddət qədər.
Bəlkə də UNICEF təşkilatı ilə o qədər yaxından tanış deyilsiniz? Problem deyil, mən sizə qısaca bu barədə məlumat verəcəyəm. Hərçənd iki kəlmə ilə bu Uşaq Fondunun dünyanın bu günü və gələcəyi üçün etdiklərini və edəcəklərini sadalamaq çətindir. Uşaq Fondunun məqsədlərindən biri bütün dünyanın -  uşaqların sağlamlığını, təhlükəsizliyini və lazımı şəraitdə ümumi inkişafını, bütün insanlığın proqresini qəbul etdirməkdir. UNICEF fondunun 1965-ci ildə "millətlərarası qardaşlığı gücləndirməkdə fəal rolu üçün" Nobel Sülh Mükafatı ilə təltifi zamanı bildirilmişdi ki, "UNICEF öz işləri ilə sübut edib ki: şəfqət heç bir milli sərhəd tanımır. Bunu hətta ən inadkar biri qəbul etməyə bilməz". Bu sözlər bu gün də aktuallığını qoruyub saxlayır. Gəlin, unutmayaq: uşaqlarımızın sabahının necə olacağı biz böyüklərdən, uşaqlara olan münasibətimizdən asılıdır. Unutmayın ki, uşağınıza qayğı göstərməklə bütün planetin gələcəyinə qayğı göstərmiş olursunuz! Bəli, hər şey bizdən və yalnız bizdən asılıdır...

Я буду счастлив, если обо мне потом скажут: он был добрый человек. Это не значит, что я всегда добрый. Но доброта – на первом месте. (Юрий Никулин)
Серьги, подвески, кольцо, браслеты BEE GODDES
Мои преданные читатели, спасибо, что вы у нас есть! Без вас не было бы и нас... Хочу поздравить вас с Международным днем защиты детей, который весь мир отмечает 1 июня! Желаю вашим деткам и вам самим трех самых важных вещей: здоровья, здоровья и еще раз здоровья. Ведь в жизни по-настоящему важно только это. Ну и еще, конечно, удача! Пускай она, эта ветреная особа, никогда не покидает ни вас, ни ваших потомков. Этот выпуск мы посвящаем Международному Детскому фонду UNICEF и его работе в нашей стране. Мы расскажем вам очень много интересного и полезного: о юных талантах, растущих в Азербайджане, о том, какая сила воли может заключаться в ребенке, что значит быть хорошей мамой и какая это могучая сила ‒ доброта. Я всей душой благодарна сотрудникам этой организации, которые прислушались к моей идее совместного проекта. Наше сотрудничество было очень продуктивным! Этот выпуск занимает особое место в моем сердце. Мы работали над ним целых восемь месяцев. Да, почти столько, сколько вынашивает мать свое дитя.
Может быть, вы пока еще мало знакомы с организацией UNICEF? Не беда, я вам коротко расскажу о ней. Хоть и трудно в двух словах перечислить все, что сделал и делает Детский фонд для этого мира ‒ для его настоящего и будущего. Одна из задач Детского фонда – добиться, чтобы весь мир признал здоровье, безопасность и развитие детей необходимыми условиями всеобщего развития, прогресса всего человечества. На присуждении фонду UNICEF Нобелевской премии мира «за активную роль в укреплении братства между народами» в далеком 1965 году было сказано, что «даже самый несговорчивый не может не признать, что своими действиями UNICEF доказал: сострадание не знает национальных границ». Эти слова и сегодня не потеряли актуальности. Давайте же не забывать: то, каким будет завтрашний день наших детей, зависит от нас, взрослых, от нашего отношения к детям. Помните, что, заботясь о своем ребенке, вы заботитесь о будущем всей нашей планеты! Да, все зависит от нас и только от нас...