Ola bilsin ki, bu il yeni bir ənənənin təməli qoyulacaq- yay mövsümünü orqanik məhsullar festivalı ilə açmaqənənəsi. Ekoloji təmiz, GMO-suz məhsullar və içkilər, maaşımızın bir hissəsini xərclədiyimiz ərzaq mağazaları ilə daha yaxından tanış olmaq fürsəti, sevdiyimiz restoranların baş aşpazlarından master-klasslar və bir çox başqa tədbirlər bu həftə sonunu şənləndirəcək. Mütəxəssislər isə qida mədəniyyətini müzakirə edəcəklər,özləri üçün qida sənayesi avadanlıqları sahəsində bir çox maraqlı şeyləri tapacaqlar və Made in Azerbaijan markasının inkişafı üçün yeni imkanlar əldə edəcəklər. Festivala giriş pulsuzdur.
HaradaDənizkənarı Milli Park
Nə zaman21–23 iyun
Cümə günü “Rəqəmsal səma altında”möhtəşəm şou keçiriləcək. Şouda Emin, Zülfiyyə Xanbabayeva, Nigar Camal, Çingiz Mustafayev, Elşad Xose, DJ Tim və Nero Dance Crew iştirak edəcəklər. Aparıcı - Murad Dadaşov. Giriş pulsuzdur.
HaradaHeydər Əliyev Mərkəzininparkı
Nə zaman21 iyun, 18:00
Techstars Startup Weekend Art Baku – sənət dünyasının ən çətin problemlərinə real həllər yaratmaq üçün texnoloqlar, rəssamlar, dizaynerlər, sahibkarlar, mobil istehsalçılar və digər mütəxəssislərlə işləmək deməkdir. Sizin təsviri sənətə qabaqcıl texnologiya və biznes modelləri tətbiq etmək və gözlənilməz, ruhlandırıcı nəticə əldə etmək imkanınız olacaq. Sizdən - kreativ ideya və onu həyata keçirmək arzusu tələb olunur. Təşkilatçılardan - qidalanma, qəhvə, internet, mentorluq dəstəyi və ən məhsuldar həftə sonu üçün hər cür şərait təmin olunacaq.
HaradaInnoland Innovation & Acceleration Center, Atatürk prospekti 89
Nə zaman21 iyunda start verilir, 19:00
Azərbaycanın əməkdar artisti Elçin Şirinov və alman vokalçısı Eric Loythauzer Polşada vokal caz festivalında görüşüblər və birlikdə ifa etmək qərarına gəliblər. Onlara iki tanınmış alman caz musiqiçisi - Bernhard və Peter Meyer qardaşlarıdaqoşulub. Fête de la Musique və Goethe-Zentrum Baku-nun dəstəyi sayəsində kvartet bu cümə Bakıda çıxış edəcək. Giriş pulsuzdur.
Harada: M. Maqomaev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının kamera və orqan musiqisi zalı
Nə zaman: 21 iyun, 19:00
Heydər Əliyev Mərkəzində "Tarixin şedevrləri" sərgisi davam edir. Ekspozisiyada Gürcüstan Milli Muzeyindəki Azərbaycan və Şərq kolleksiyalarından ibarət 300-dək eksponat təqdim olunub! Burada miniatürlər, keramika, toxuculuq vəQacarlar epoxasına aid digər qədim incəsənət nümunələrini görmək olar. Həmçinin Azərbaycan panno rəngkarlığının banisi, Azərbaycan təsviri incəsənətinə böyük təsir göstərmiş ornament və portret ustası Mirzə Qədim İrəvaninin XIX əsrə aid yağlı boya ilə işlənmiş altı əsəri, etnoqrafik kolleksiya və digər eksponatlar sərgilənir.
HaradaHeydər Əliyev Mərkəzi
Nə zaman2019-cu il 6 oktyabr tarixinə qədər.
Bu cümə günü Muzey Mərkəzinin dördüncü mərtəbəsində 2000-ci ildə "İlin heykəltəraşı" mükafatının qalibi, bir çox beynəlxalq sərgilərin və biennalelərin iştirakçısı Mahmud Rüstəmovun UN/PUBLISHEDadlı fərdi sərgisi açılacaq.
HaradaMuzey Mərkəzi
Nə zaman22 iyun– 10 iyul, 10:00 – 18:00
Hindistanın Azərbaycandakı səfirliyi və aparıcı yoqa məktəbləri birgə beşinci dəfədir ki, açıq hava şəraitində Yoqa Beynəlxalq Gününü keçirirlər.
Nə zaman22 iyun, 19:00
Dahi rəssam Salvador Dalinin ölümünün 30-cu ildönümündə öz həyatını saf sənətə necə çevirdiyi barədə "Salvador Dali: Ölümsüzlük axtarışında" adlı sənədli filmi izləyirik.
HaradaPark Cinema Flame Towers
Nə zaman23 iyun, 13:00
ARTIM layihə məkanı ünvanını dəyişdi və yeni məkanda ilk sərgisi ilə tamaşaçılarını sevindirir. “Dadash Adna: Love Me” ekspozisiyasında Azərbaycanlı fotoqraf Dadaş Adnanın müxtəlif əsərləri yer alıb.

Perhaps, from this year a new kind tradition will be started: to open summer season with a festival of organic products. Organic food and drinks without GMO, closer familiarity with grocery stores, where we spend our salary, master classes from chefs of our favorite restaurants and many other things will brighten up this weekend of June. And experts will discuss the food culture and find a lot of interesting things for themselves in the sphere of the food industry equipment and new opportunities of promotion of the Made in Azerbaijan brand. Entrance to festival is free.
Venue: Seaside Boulevard
Time: 21–23 June
This Friday a grandiose show "Under the digital sky" (Rəqəmsal səma altında) will take place, where Emin, Zulfiya Khanbabayeva, Nigar Jamal, Chingiz Mustafayev, Elshad Khose, DJ Tim and Nero Dance Crew will participate. The host is Murad Dadashev. Free entrance.
Venue: Heydar Aliyev Center Park
Time: 21 June, 18:00
Techstars Startup Weekend Art Baku is 54 hours of work with technologists, artists, designers, businessmen, mobile developers over development of real solutions for the most complex problems of the world of art. You will have an opportunity to apply advanced technologies and business models to fine arts and receive unexpected, inspiring result. You bring – a creative idea and desire to realize it. And organizers give food, coffee, Internet, mentor support and all conditions for the most productive weekend.
Venue: Innoland Innovation & Acceleration Center, Ataturk ave 89
Time: start 21 June, 19:00
Honored artist of Azerbaijan Elchin Shirinov and German singer Erik Leuthäuser have met at a vocal jazz festival in Poland  and decided to play together. Two famous German jazz musicians – brothers Bernhard and Peter Meyer joined them, and thanks to support of Fête de la Musique and Goethe-Zentrum Baku the quartet performs in Baku this Friday. Free entrance.
Venue: Chamber and Organ Music Hall of Azerbaijan State Philarmonic Hall M.Magomayev
Time: 21 June, 19:00
In Heydar Aliyev Center the exhibition "Masterpieces of History" continues. The exposition presents Azerbaijani and east collections of the Georgia National museum – around 300 pieces in total! Here are both miniatures, and ceramics, textiles and other examples of art belonging to Kadjars era. Plus there are six oil paintings of the 19th century by Mirza Gadim Irevani, the founder of the Azerbaijani panel, an ethnographic collection and many other.
Venue: Heydar Aliyev Center
Time: until 6 October 2019
This Friday on the fourth floor of the Museum center opens the private exhibition UN/PUBLISHED of the "Sculptor of Year" 2000 award winner, participant of many foreign exhibitions and biennial Mahmud Rustamov.
Venue: The Museum Center
Time: 22 June – 10 July, 10:00 – 18:00
Embassy of India in Azerbaijan and leading schools of yoga for the fifth time celebrate together the International Yoga Day in the fresh air.
Time: 22 June, 19:00
In honor to 30-year anniversary since Dalí's death we watch the documentary "Salvador Dalí: In Search of Immortality" about the genius who turned his life into a pure art.
Time: 23 June, 13:00
The project space ARTIM changed the address and now pleases the audience with the first exhibition at the new location. The exposition "Dadash Adna: Love Me" includes versatile works of the wonderful Azerbaijani photographer Dadash Adna.