Ola bilsin ki, bu il yeni bir ənənənin təməli qoyulacaq- yay mövsümünü orqanik məhsullar festivalı ilə açmaqənənəsi. Ekoloji təmiz, GMO-suz məhsullar və içkilər, maaşımızın bir hissəsini xərclədiyimiz ərzaq mağazaları ilə daha yaxından tanış olmaq fürsəti, sevdiyimiz restoranların baş aşpazlarından master-klasslar və bir çox başqa tədbirlər bu həftə sonunu şənləndirəcək. Mütəxəssislər isə qida mədəniyyətini müzakirə edəcəklər,özləri üçün qida sənayesi avadanlıqları sahəsində bir çox maraqlı şeyləri tapacaqlar və Made in Azerbaijan markasının inkişafı üçün yeni imkanlar əldə edəcəklər. Festivala giriş pulsuzdur.
HaradaDənizkənarı Milli Park
Nə zaman21–23 iyun
Cümə günü “Rəqəmsal səma altında”möhtəşəm şou keçiriləcək. Şouda Emin, Zülfiyyə Xanbabayeva, Nigar Camal, Çingiz Mustafayev, Elşad Xose, DJ Tim və Nero Dance Crew iştirak edəcəklər. Aparıcı - Murad Dadaşov. Giriş pulsuzdur.
HaradaHeydər Əliyev Mərkəzininparkı
Nə zaman21 iyun, 18:00
Techstars Startup Weekend Art Baku – sənət dünyasının ən çətin problemlərinə real həllər yaratmaq üçün texnoloqlar, rəssamlar, dizaynerlər, sahibkarlar, mobil istehsalçılar və digər mütəxəssislərlə işləmək deməkdir. Sizin təsviri sənətə qabaqcıl texnologiya və biznes modelləri tətbiq etmək və gözlənilməz, ruhlandırıcı nəticə əldə etmək imkanınız olacaq. Sizdən - kreativ ideya və onu həyata keçirmək arzusu tələb olunur. Təşkilatçılardan - qidalanma, qəhvə, internet, mentorluq dəstəyi və ən məhsuldar həftə sonu üçün hər cür şərait təmin olunacaq.
HaradaInnoland Innovation & Acceleration Center, Atatürk prospekti 89
Nə zaman21 iyunda start verilir, 19:00
Azərbaycanın əməkdar artisti Elçin Şirinov və alman vokalçısı Eric Loythauzer Polşada vokal caz festivalında görüşüblər və birlikdə ifa etmək qərarına gəliblər. Onlara iki tanınmış alman caz musiqiçisi - Bernhard və Peter Meyer qardaşlarıdaqoşulub. Fête de la Musique və Goethe-Zentrum Baku-nun dəstəyi sayəsində kvartet bu cümə Bakıda çıxış edəcək. Giriş pulsuzdur.
Harada: M. Maqomaev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasının kamera və orqan musiqisi zalı
Nə zaman: 21 iyun, 19:00
Heydər Əliyev Mərkəzində "Tarixin şedevrləri" sərgisi davam edir. Ekspozisiyada Gürcüstan Milli Muzeyindəki Azərbaycan və Şərq kolleksiyalarından ibarət 300-dək eksponat təqdim olunub! Burada miniatürlər, keramika, toxuculuq vəQacarlar epoxasına aid digər qədim incəsənət nümunələrini görmək olar. Həmçinin Azərbaycan panno rəngkarlığının banisi, Azərbaycan təsviri incəsənətinə böyük təsir göstərmiş ornament və portret ustası Mirzə Qədim İrəvaninin XIX əsrə aid yağlı boya ilə işlənmiş altı əsəri, etnoqrafik kolleksiya və digər eksponatlar sərgilənir.
HaradaHeydər Əliyev Mərkəzi
Nə zaman2019-cu il 6 oktyabr tarixinə qədər.
Bu cümə günü Muzey Mərkəzinin dördüncü mərtəbəsində 2000-ci ildə "İlin heykəltəraşı" mükafatının qalibi, bir çox beynəlxalq sərgilərin və biennalelərin iştirakçısı Mahmud Rüstəmovun UN/PUBLISHEDadlı fərdi sərgisi açılacaq.
HaradaMuzey Mərkəzi
Nə zaman22 iyun– 10 iyul, 10:00 – 18:00
Hindistanın Azərbaycandakı səfirliyi və aparıcı yoqa məktəbləri birgə beşinci dəfədir ki, açıq hava şəraitində Yoqa Beynəlxalq Gününü keçirirlər.
Nə zaman22 iyun, 19:00
Dahi rəssam Salvador Dalinin ölümünün 30-cu ildönümündə öz həyatını saf sənətə necə çevirdiyi barədə "Salvador Dali: Ölümsüzlük axtarışında" adlı sənədli filmi izləyirik.
HaradaPark Cinema Flame Towers
Nə zaman23 iyun, 13:00
ARTIM layihə məkanı ünvanını dəyişdi və yeni məkanda ilk sərgisi ilə tamaşaçılarını sevindirir. “Dadash Adna: Love Me” ekspozisiyasında Azərbaycanlı fotoqraf Dadaş Adnanın müxtəlif əsərləri yer alıb.

Возможно, в этом году будет заложена новая добрая традиция: открывать летний сезон фестивалем органических продуктов. Экологически чистые продукты питания и напитки, без ГМО, более близкое знакомство с продуктовыми магазинами, в которых мы оставляем часть зарплаты, мастер-классы от шеф-поваров наших любимых ресторанов и многое другое скрасит эти июньские выходные. А специалисты обсудят культуру питания и найдут много интересного для себя в сфере оборудования пищевой промышленности и новых возможностей продвижения марки Made in Azerbaijan. Вход на фестиваль свободный.
Где: Приморский национальный парк
Когда: 21–23 июня
В пятницу состоится грандиозное шоу «Под цифровым небом» (Rəqəmsal səma altında), в котором примут участие Эмин, Зульфия Ханбабаева, Нигяр Джамал, Чингиз Мустафаев, Эльшад Хосе, DJ Tim и Nero Dance Crew. Ведущий – Мурад Дадашев. Вход свободный.
Где: парк Центра Гейдара Алиева
Когда: 21 июня, 18:00
Techstars Startup Weekend Art Baku – это 54 часа работы с технологами, художниками, дизайнерами, предпринимателями, мобильными разработчиками над разработкой реальных решений самых сложных проблем мира искусства. У вас будет возможность применить передовые технологии и бизнес-модели к изобразительному искусству и получить неожиданный, вдохновляющий результат. С вас – креативная идея и желание ее реализовать. С организаторов – еда, кофе, интернет, менторская поддержка и все условия для самых продуктивных выходных.
Где: Innoland Innovation & Acceleration Center, Atatürk prospekti 89
Когда: старт 21 июня, 19:00
Заслуженный артист Азербайджана Эльчин Ширинов и немецкий вокалист Эрик Лойтхаузер встретились на вокальном джазовом фестивале в Польше – и решили играть вместе. К ним присоединились два известных немецких джазовых музыканта – братья Бернхард и Питер Мейеры, и благодаря поддержке Fête de la Musique и Goethe-Zentrum Baku квартет выступает в Баку в эту пятницу. Вход свободный.
Где: Зал камерной и органной музыки Азербайджанской государственной академической филармонии им. М. Магомаева
Когда: 21 июня, 19:00
В Центре Гейдара Алиева продолжается выставка «Шедевры истории», в экспозиции представлены азербайджанская и восточная коллекции Национального музея Грузии – всего около 300 экспонатов! Здесь и миниатюры, и керамика, и текстиль и другие образцы искусства эпохи Каджаров. А также шесть полотен XIX века, написанных маслом Мирзой Гадимом Иревани, основателем азербайджанского панно, этнографическая коллекция и многое другое.
Когда: до 6 октября 2019 г.
В эту пятницу на четвертом этаже Музейного центра открывается сольная выставка обладателя премии «Скульптор года» за 2000 год, участника многих зарубежных выставок и биеннале Махмуда Рустамова UN/PUBLISHED.
Где: Музейный центр
Когда: 22 июня – 10 июля, 10:00 – 18:00
Посольство Индии в Азербайджане и ведущие школы йоги в пятый раз проводят совместный Международный день йоги на свежем воздухе.
Где: парк Центра Гейдара Алиева
Когда: 22 июня, 19:00
В год 30-летней годовщины со смерти Дали смотрим документальный фильм «Сальвадор Дали: в поисках бессмертия» о том, как гений превратил свою жизнь в чистое искусство.
Когда: 23 июня, 13:00
Проектное пространство ARTIM сменило адрес и радует публику первой выставкой на новом месте. В экспозицию “Dadash Adna: Love Me” вошли разноплановые работы замечательного азербайджанского фотографа Дадаша Адна.