31 yanvar - 1-2 fevral
Uşaqlarınızı "Bədii rəsmlər" layihəsi çərçivəsində Tahir Salahovun işi ilə tanış etməyə tələsin. Gənc iştirakçılar həm böyük rəssamın yaradıcılığı barəsində çox şey öyrənəcək, həm də onun "Eyfel Qülləsi" əsərinin imitasiyasını yaradacaqlar.
Harada: Milli İncəsənət Muzeyi
Nə zaman: 31 yanvar, 11:00 – 15:00
Yerin çox hissəsi su ilə örtülmüşdür, ilk həyat məhz suda yaranıb. Uşaqlar üçün sualtı dünyanın kimya və fizikası haqqında daha çox məlumat əldə etmək, ikitaylı mollyusklarla tanış olmaq, yosunların quruluşunu və onların suyun altında həyata necə uyğunlaşdıqlarını öyrənmək, həmçinin kiçik su anbarının ekosistemini xilas etmək maraqlı olacaq. Bütün bunlar "Ağıllı Bakı" layihəsinin yeni elmi proqramı çərçivəsində keçiriləcək.
Harada: "XXI Əsr" Beynəlxalq Təhsil və İnnovasiya Mərkəzi
Nə zaman: 1, 2 fevral, 10:00 – 18:00
Baş rolda Benedikt Kamberbetçin oynadığı Londonun "Barbican" teatrının möhtəşəm quruluşunda üç saatlıq "Hamlet" tamaşası insanı valeh edir və tamaşaçını ilk dəqiqələrdən özünə cəlb edir. Eleqant Danimarka şahzadəsi süjet xəttinin gedişatına görə nəinki ağlını qaçırır, həm də səhnənin dərinliklərinə getdikcə daha da artan qaranlığa qərq olur.
Nə zaman: 1 fevral, 10:00
Rejissor Devid Bikerstaffın quruluşunda "İeronim Bosxun möcüzəli dünyası" adlı bir saat yarım davam edən film-sərgisini izləyirik. Filmə 2016-cı ildə rəssamın doğma şəhəri Hertogenbosda keçirilmiş blokbaster sərgisinin materialları əsasında hazırlanmışdır. Bu sərginin hazırlanması səkkiz il sürüb! Görməyə dəyər.

31 January - 1-2 February
Do not miss out to introduce your children with the works of Tair Salakhov within the project "Artistic Canvases". Young participants will not only learn a lot about his artwork, but will also create an imitation of the artist's painting "Eiffel Tower".
Venue: Azerbaijan National Museum of Art
Time: January 31, 11:00 - 15:00
Most of the Earth is covered with water, and this is where the first life was born. Children would love to learn more about the chemistry and physics of the underwater, to get acquainted with bioluminescent clam, to study the structure of seaweed and to learn how they adapted to underwater life, as well as to save the ecosystem of one small water body. All this is within the new scientific program of the "Smart Baku" project.
Venue: International Center for Education and Innovation "21st Century"
Time: 1, 2 February, 10:00 - 18:00
The three-hour film-performance "Hamlet" in the incredible production of the London theatre Barbican starring with Benedict Cumberbatch is fascinating and keeps the viewer in suspense from the first minutes. The elegant Prince of Denmark, as the plot develops, goes not only into madness, but also into darkness, which gets bigger in the depth of the stage.
Time: February 1, 10:00
We watch 90 minute film-exhibition "The Curious World of Hieronymus Bosch" by David Bickerstaff which was based on the materials of the blockbuster exhibition held in the hometown of the painter Hertogenbosch in 2016. It took eight years to set up this exhibition! It must be seen.