Amapola Exclusive Eventsdən bayram
Məlum olduğu kimi, 22-25 iyun tarixlərində Bakıda Formula 1-in Azərbaycandakı Grand Prisi keçirilmişdi. Həmin günlərdə dəniz kənarı bulvarda Bakılılar və paytaxtımızın qonaqları üçün maraqlı əyləncələr təşkil edilmişdi.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.36_pm
Amapola Exclusive Events şirkəti - fərdi və korporativ tədbirlərin, həmçinin Şəhər və dövlət səviyyəsində kütləvi tədbirlərin peşəkar təşkilatçısı - bulvarda Azərbaycanın mədəniyyət guşələrinin, xüsusi istirahət zonalarının təşkilində, o cümlədən bütün bulvar ərazisini əhatə edən, uşaqlar və ya böyüklərə darıxmağa imkan verməyən əyləncə proqramınının keçirilməsində köməklik etmişdi.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.12_pm
Azərbaycan mədəniyyət guşələri xüsusilə xaricilər arasında böyük uğur qazanmışdı: burada onlar xalqımızın incəsənəti və əsrlər boyu davam edən ənənələri ilə yaxından tanış ola bilmişdilər. İstəyən hər bir kəsin ənənəvi şirniyyatlardan dadmaq, milli musiqini dinləmək, ən əsası isə - ölkəmizin müxtəlif bölgələrindən olan mahir sənətkarların işini müşahidə etmək şansı var idi.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.53_pm
Həmin günlərdə bulvarda ağacda oyma, keramika, xalçaçılıq, zənbilhörmə, şüşə üzərində rəsm, qurama tikişi, araqçın, kəlağayı və şəbəkənin hazırlanması kimi dekorativ-tətbiqi incəsənəti üzrə 30-dan çox ustalar işləmişdi.
screen_shot_2017-08-22_at_12.18.06_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.51_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.28_pm
Amapola Exclusive Events şirkətinin təşkil etdiyi əyləncə proqramında Ukrayna sirkinin akrobatları, Stilt Walkers ağacayaqları, animator Spandy Andy, milli və müasir rəqs ifaçıları iştirak etmişdi. Xüsusilə tamaşaçıların yadında pantomim-şousu, "sabun" şousu və "Azərbaycanın Çarli Çaplini" olan Üzeyir Novruzovun çıxışları qalmışdı.
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.18_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.02_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.16_pm
Bulvarda isti Bakı günəşindən gizlənmək üçün xüsusi istirahət zonaları da ayrılmışdı. Burada divanda rahat oturaraq yarışları monitor vasitəsilə seyr etmək mümkün idi.
screen_shot_2017-08-22_at_12.18.17_pm
Bulvarın xanım ziyarətçilərinin stilis, bərbər və digər xidmətlərdən istifadə etmələri üçün Beauty-Pit-Stoplar təşkil olunmuşdu. Balacalar da burada darıxmırdı: kids-pit-stoplarda onları maraqlı oyunlar və xüsusi təlimli animatorlar gözləyirdilər.
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.45_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.07_pm
Bir sözlə, bu dörd gün unudulmaz idi. Amapola Exclusive Events şirkətinin bütün komandası bu bayramın keçirilməsinə layiqli bir töhfə verdiyindən qürur duyur!

Праздник от Amapola Exclusive Events
Как известно, с 22 по 25 июня в Баку проходил Гран При Азербайджана Формулы 1. В эти дни на Приморском бульваре для бакинцев и гостей столицы было организовано много занимательных развлечений.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.36_pm
Компания Amapola Exclusive Events – профессиональный организатор частных и корпоративных мероприятий, а также массовых мероприятий на городском и государственном уровне – содействовала организации на бульваре уголков культуры Азербайджана, специальных зон отдыха, а также проведению развлекательной программы, не позволявшей скучать ни детям, ни взрослым и доступной на всей территории бульвара.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.12_pm
Уголки культуры Азербайджана пользовались большим успехом, особенно у иностранцев: здесь они могли познакомиться поближе с искусством и многовековыми традициями нашего народа. Каждый желающий мог отведать традиционных сладостей, послушать национальную музыку, а главное – понаблюдать за работой умельцев-ремесленников из различных регионов нашей страны.
screen_shot_2017-08-22_at_12.16.53_pm
В эти дни на бульваре работали более 30 мастеров таких видов декоративно-прикладного искусства, как резьба по дереву, керамика, ковроткачество, плетение корзин, роспись по стеклу, лоскутное шитье «гурама», создание арахчына, келагаи и шебеке.
screen_shot_2017-08-22_at_12.18.06_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.51_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.28_pm
В развлекательной программе, организованной компанией Amapola Exclusive Events участвовали акробаты из украинского цирка, ходулисты Stilt Walkers, аниматор Spandy Andy, исполнители национальных и современных танцев. Особенно запомнились публике шоу-пантомимы, «мыльные» шоу и выступления «азербайджанского Чарли Чаплина» Узеира Новрузова.
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.18_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.02_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.19.16_pm
На бульваре были отведены и специальные зоны отдыха, где можно было, спрятавшись от жаркого бакинского солнца, наблюдать за гонкой через монитор, удобно устроившись на диванчике.
screen_shot_2017-08-22_at_12.18.17_pm
Для посетительниц бульвара были организованы beauty-пит-стопы, где они могли воспользоваться услугами стилиста, парикхмахера. Не скучали и малыши: в kids-пит-стопах их ждали интересные игры и специально обученные аниматоры.
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.45_pm
screen_shot_2017-08-22_at_12.17.07_pm
Словом, эти четыре дня были незабываемы. Вся команда Amapola Exclusive Events гордится тем, что внесла достойный вклад в проведение этого праздника!