Michael Jackson - Behind the Mask
Pop musiqisinin kralı doqquz il əvvəl dünyasını dəyişib, amma onun şəxsiyyətinə maraq hələ də azalmır. Beləliklə, yayda Londonun Milli Portret Qalereyasında musiqiçinin müasir incəsənətə verdiyi töhfəsinə həsr olunmuş "Michael Jackson: On the Wall" adlı geniş miqyaslı sərgi açıldı. Bu haqda daha əvvəl qeyd etmişdik.
Bu həftə isə rəsmi Jackson Fondu onun Behind the Mask mahnısının yeni klipinin premyerasını YouTube-da təqdim etdi. Çox güman ki, komanda bu şəkildə bu il 60 illiyi olacaq sənətkara bir növ tribute bildirmək istəyir.
Behind the Mask mahnısının uzun və maraqlı hekayəsi var.
1982-ci ildə Michael Jackson "Thriller" albomunu buraxır. Bu albom ona pop-musiqi kralı statusunu qazandırır və tarixdə ən çox satılan albom olur. Lakin mahnı müəllif hüquqları məsələlərinə görə alboma daxil edilmir. Axı Behind the Mask - Yellow Magic Orchestra adlı yapon qrupunun coveridir.
5b6af105bcd2b
5b6af10fee42a
İllər sonra, 2011-ci ildə, musiqiçinin ölümündən sonra, Aggressive rejissor dueti bütün dünyadan rəqqasları və musiqiçinin pərəstişkarlarını çəkilişlərə dəvət edərək klip üzərində işləməyə başlayır. Nəticədə, klip 2018-ci ilin avqust ayında işıq gördü.

Michael Jackson - Behind the Mask
Pop music king died nine years ago, nevertheless an interest to his personality hasn’t ceased hitherto. Thus, during summer the large scale exhibition “Michael Jackson: On the Wall”, dedicated to the musician’s contribution to modern art, launched and we wrote about this previously.
Earlier in this week, the official Jackson Fund presented new clip’s first showing to his song “Behind the Mask” on YouTube. More likely, the team wants expressing its original tribute to the artist, who could reach 60 this year.
“Behind the Mask” has a long and an amazing story.
In 1982 Michael Jackson dropped a Thriller, allocating to him pop-music king’s status and it became the bestselling album in history. However, the song wasn’t included into album, due to problems connected with author’s rights. The point is “Behind the Mask” is a cover of Japanese “Yellow Magic Orchestra”.
5b6af105bcd2b
In a long while, after the musician’s death, in 2011 a director’s duo “Aggressive” launched its work on the clip and invited dancers and the musician’s fans throughout the world to shoot a video clip. Eventually, the video clip was just ready in August, 2018.