Cümə günü "City Art Azerbaijan" layihəsi çərçivəsində "Qədim şəhərin müasir çaları ol!" bədii sərgisi açılacaq! Müasir yerli sənətə hər kəs  qoşula bilər.
Harada: Nur Art House
Nə zaman: 7 iyun, 19:00
Ənənələrə sadiq qalaraq Miri Yusif yenə də bu həftə sonu "Yaşıl Teatrda" konsert verəcək. Gözəl musiqi, xoş atmosfer əla əhval-ruhiyyə - həftə sonu üçün ən yaxşı başlanğıcdır!
Harada: Yaşıl Teatr
Nə zaman: 7-8-9 iyun, 20:30
Bu həftə sonu UIA International Forum Baku 2019  baş tutacaq. Forum çərçivəsində sərgi, konsulların görüşü kimi tədbirlər , həmçinin prizlər və pul mükafatları qazanmaq üçün memarlar müsabiqəsi keçiriləcək!
Harada: Heydər Əliyev Mərkəzi
Nə zaman: 7-9 iyun, 7:30-dan 18:30-dək
Bakıda rəssam Aytən Abdullayevanın "Stokholm- sütunlar üzərində ada" fərdi sərgisi keçiriləcək. Bu möhtəşəm şəhərdə olarkən, Aytən bura valeh olur və dərhal duyğular qammasını və təəssüratlarını öz təsvirlərində əks etdirməyə çalışır. Nəticələri bu həftə sonu görmək olar.
Harada: Art Tower qalereyası
Nə zaman: 7-12 iyun
Bu şənbə hər birimiz planetin təmizlənməsi üçün #trashtag adlı ümumdünya challenge-ində iştirak edə bilər. Aksiya çərçivəsində Xəzər dənizi sahili təmizlənəcək. Bütün zəruri ləvazimatlar, qəlyanaltılar, su və nəqliyyat təşkilatçılar tərəfindən təmin ediləcək. Qeydiyyatdan keçməyi unutmayın!
Nə zaman: 8 iyun
Bakılıları həqiqətən heyranedici, zərif və möhtəşəm tamaşa gözləyir. Bu həftə sonu akrobatika və gimnastika üzrə çempionat keçiriləcək. Ailəliklə getmək olar. Hər kəs üçün maraqlı olacaq!
Harada: Milli Gimnastika Arenası
Nə zaman: 8-9 iyun
Vinsent Van Qoq heç vaxt Yaponiyada olmayıb. Buna baxmayaraq, o, bu ölkəni xüsusi məhəbbətlə sevirdi və məhz bu hiss onun yaradıcılığına təsir edib.  "Mən Yaponlara həsəd aparıram" - bir dəfə qardaşı Teoya yazdığı məktubda bildirmişdi. "Van Qoq və Yaponiya" film-sərgisi bizə böyük impressionistin ona uzaq olan bir ölkə ilə niyə bu qədər dərin maraqlandığını anlamağa kömək edəcək.

В пятницу в рамках проекта City Art Azerbaijan состоится открытие художественной выставки Qədim şəhərin müasir çaları ol! Приобщиться к современному локальному искусству может каждый желающий.
Где: Nur Art House
Когда: 7 июня, 19:00
Не изменяя традициям, Мири Юсиф в эти выходные вновь даст концерт в «Зелёном театре». Отменная музыка, приятная атмосфера и отличное настроение – лучшее начало выходных!
Где: Зелёный театр
Когда: 7-8-9 июня, 20:30
В Баку состоится форум UIA International Forum Baku 2019. В рамках форума пройдут несколько интересных мероприятий, таких как выставка, встреча консулов, а также международный конкурс для архитекторов, где можно выиграть премии и денежные призы!
Когда: 7-9 июня, с 7:30 до 18:30
В Баку состоится персональная выставка «Стокгольм – остров на столбах» художницы Айтянь Абдуллаевой. Побывав в этом сказочном городе, Айтень была очарована и тут же попыталась отобразить гамму чувств и впечатлений в своих рисунках. Результат можно будет увидеть в эти выходные.
Где: галерея Art Tower
Когда: 7-12 июня
В эту субботу каждый из нас может принять участие во всемирном челлендже по очистке планеты #trashtag. В рамках акции будет очищен берег Каспия. Все необходимые принадлежности, лёгкие закуски, вода и транспорт будет предоставлен со стороны организаторов. Не забудьте пройти регистрацию!
Когда: 8 июня
Бакинцев ждёт по-настоящему завораживающее, изящное и эффектное представление. В этот уикенд состоится чемпионат по акробатике и спортивной гимнастике. Можно сходить всей семьёй. Интересно будет всем!
Где: Национальная гимнастическая арена
Когда: 8-9 июня
Винсент Ван Гог никогда не был в Японии. Но несмотря на это он полюбил её особенной любовью, и именно это чувство сильно повлияло на его творчество. «Я завидую японцам», – однажды написал Ван Гог брату Тео. Фильм-выставка «Ван Гог и Япония» поможет нам понять, почему великий импрессионист так глубоко проникся далёкой для него страной.